Те, що робить окупаційна влада на лівобережжі, називається видимістю роботи. Якщо це «наймасштабніший за останні 40 років ремонт доріг», то, як правило, обмежується все звичайним грейдуванням і вибірковим «пломбуванням» ям на асфальті. Якщо це «ремонт шкіл», то все зводиться до руйнування найновіших навчальних закладів і переведенням навчального процесу (за російськими, звісно, стандартами) в онлайн. А ще окупанти продовжують робити вигляд, що впливають на ціни, бо росія, як кричать їхні пропагандисти, «соціально орієнтована держава».
Оскільки ціни на все ростуть постійно, недавно окупаційний мінпромторг випустив оновлений перелік гранично допустимих цін на соціально значимі товари. Їх окупаційний уряд радить підприємцям дотримуватись, а у разі виявлення їх завищення обіцяє попередження, а при повторному – штрафи (від 20 тисяч до 40 тисяч рублів – для індивідуальних підприємців).
Чи штрафи невисокі, чи підприємці їх не платять, бо і так «відстібають» окупаційній владі, але реальні ціни від запропонованих відрізняються. Тобто, є вищими.
Взяти, наприклад, м’ясо. Свинину окупанти пропонують продавати по 373 рублі за кіло. Насправді у м’ясному павільйоні у мікрорайоні «столиці» окупованого регіону – Генічеська – ціни на свинину наразі наступні: м’якоть – 405, на кісточці – 380, балик і шия – 450, корейка – 400, сало – 350-380 рублів.
Вартість курятини рашисти «обмежують» на позначці 250 руб/кг. Насправді, у супермаркеті «Family market» вона коштує 305, а на Центральному ринку – 350 рублів.
Заморожені минтай і хек, ціни на кіло яких обмежено на рівні 264, коштують 300. Стільки ж вартує кіло замороженої кефалі.
Молоко пропонують продавати по 91 руб/л. Насправді його вартість у молочному ряду «колгоспного» ринку доходить до 100 руб/кг. Вершкове масло, яке ще недавно коштувало 800, тепер вартує 1000 рублів за кіло…
На інші товари окупанти «контролюють» ціни точно так само.
Борис ВИНОГРАДОВ.