Редакційна політика Незалежної газети Херсонщини «Новий день»

Редакція газети «Новий день» підтримує демократичні цінності в журналістському середовищі та обстоює дотримання професійних стандартів в українських ЗМІ. Обов’язком журналістів газети та електронних засобів інформації є дотримання «Етичного кодексу українського журналіста» та стандартів журналістської професії. При цьому за журналістом залишається право самостійно вирішувати, чи підписувати цей документ, і дискутувати про його зміст та особливості його застосування.

                                   Принципи та цінності

   Основоположними принципами роботи журналістів є повнота та різнобічна подача інформації. У своїй діяльності «НД» керується також принципами інформаційних відносин (щодо збору та поширення інформації):

  • відкритість, доступність інформації;
  • свобода вираження поглядів і переконань;
  • невтручання в особисте та сімейне життя, дотримання права на приватність;
  • правомірність одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, яка поширюється «НД»;
  • обов’язкове врахування балансу думок, об’єктивне висвітлення  назрілих проблем;
  • неприйнятність роботи журналіста редакції на виборах на котрогось із кандидатів;
  • якщо інформація може підірвати демократичні засади, незалежність, суверенітет держави, то вона не друкується;
  • ­непорушення прав інтелектуальної власності третіх осіб та авторів інформаційних матеріалів;
  • обов’язкове дотримання гендерного питання при призначенні працівників на посади.
  •  

                          Достовірність інформації

      Пріоритетне завдання редакції «НД» – гарантувати читачам отримання повної і достовірної інформації про факти та події, які  мають вплив на їхнє життя.

        Ми надаємо читачеві  лише перевірені факти, наш контент є первинним, ми не повторюємо чужих думок і робимо власні висновки.

                                         Етичні норми

      «Новий день» не підтримує будь-які форми пропаганди дискримінації. Права і свободи людини для редакції – абсолютна цінність.

   До друку не допускаються расистські, ксенофобські та гомофобні матеріали.

   Ми пишемо для тих, хто рівний нам. Ми не вважаємо читача недостатньо розумним, не розмовляємо з ним зверхньо, позиціонуючи себе істиною в останній інстанції. Свою повагу до нього ми висловлюємо партнерськими стосунками, інтелектуальним контентом та доречними поясненнями незнайомих термінів і дотриманням етики спілкування.

                       Політика щодо джерел інформації                 

   «Новий день» використовує лише перевірені джерела інформації. Пріоритет надається тій інформації, яку отримали від власних кореспондентів та пресслужб, з офіційних сторінок у соцмережах. Якщо інформація отримана з анонімного джерела, редакція залишає за собою право його не розкривати.

   У разі використання ексклюзивної інформації інших ЗМІ у матеріалах обов’язково вказується джерело інформації.

                      Співпраця з рекламодавцями

     Рекламні маптеріали  в газеті і на сайті обов’язково маркуються. Ми не публікуємо надіслані пресрелізи. Під час передвиборних кампаній кандидатам надаємо рівні умови згідно з виборним законодавством.

     Публікація оплачених третіми особами матеріалів під виглядом редакційних категорично заборонена. Редакція не публікує антиреклами, недобросовісної реклами (джинси) або матеріалів, які можуть зашкодити читачам. Рекламодавці не мають впливу на редакційну політику, а в разі такої спроби відносини з такими рекламодавцями негайно будуть припинені.

     Ми не беремо хабарів. Журналісти «НД» не повинні отримувати цінних подарунків чи хабарів від третіх осіб або організацій, а також не можуть поширювати чи відмовляти у поширенні інформації з метою отримання винагороди чи преференцій.

     Жоден з журналістів «НД» не є членом будь-якої політичної партії. Журналіст «НД», який на період передвиборної кампанії вирішив увійти до складу виборчого штабу котрогось із кандидатів, призупиняє дію трудового договору з редакцією на цей час. Повідомлення про це друкується в газеті.

                              Взаємодія з читачем

   Нам цікава думка нашого читача як щодо важливих подій, так і щодо 

роботи  редакції газети та сайту, сторінок у соцмережах. Цьому покликані сприяти регулярні опитування та соціологічні дослідження серед читачів «НД» та пересічних громадян Херсона й області.

     З метою підтримання постійного двостороннього зв’язку з читацькою аудиторією існує телефон довіри, який ми надаємо у кожному номері газети та на сайті. Ми вважаємо вивчення інтересів, уподобань та поглядів читацької аудиторії й суспільства, зокрема через зворотний зв’язок та соціологічні дослідження, складовою своєї місії.

                В інтересах читацької аудиторії та суспільства

     Редакційну політику видання «Новий день» визначає  його керівництво та редакційна колегія. Журналісти ж редакції приймають рішення у сфері своєї відповідальності, керуючись редакційними принципами, а також виходячи з інтересів читацької аудиторії видання зокрема і суспільства в цілому.

error: Content is protected !!