Навчання за російськими програмами та вилучення українських книжок — судитимуть псевдодиректорку школи.
Прокурори Херсонської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно жительки регіону за фактами впровадження стандартів освіти держави-агресора та пособництва державі-агресору (ч. 3 ст. 111-1, ч. 1 ст. 111-2 КК України).
Слідство встановило, що в серпні 2022 року, перебуваючи на тимчасово окупованій території Скадовського району, жінка добровільно очолила захоплену Вадимську школу, яку окупаційна влада інтегрувала до освітньої системи рф.
На псевдопосаді вона організувала навчальний процес за російськими стандартами: запровадила викладання російською мовою та схиляла батьків віддавати дітей до школи, погрожуючи позбавленням батьківських прав у разі відмови.
Також обвинувачена вилучила з бібліотеки українську літературу, замінивши її російськомовними виданнями, демонтувала державну символіку України та забезпечила реєстрацію закладу в податкових органах рф.
Крім того, вона передала окупаційній адміністрації майно школи, займалася добором персоналу та організовувала пропагандистські заходи за участю представників окупаційної влади і військових рф.
Під її «керівництвом» у школі створили так званий «кадетський клас», де дітей змушували вивчати гімн держави-агресора та носити форму російського військового зразка.
Наразі обвинувачена перебуває у розшуку. Її судитимуть заочно.
фото: Херсонська обласна прокуратура



