За позовом прокуратури громаді повернули ділянку, що незаконно вибула з комунальної власності.
Суд задовольнив позов Херсонської обласної прокуратури в інтересах держави та повернув територіальній громаді земельну ділянку площею 0,06 га, яка незаконно вибула з комунальної власності.
За доводами прокурорів суд визнав недійсними рішення міської ради та державний акт на право власності, на підставі яких земля у санітарно-захисній зоні Херсонського нафтопереробного заводу опинилася у приватній власності.
Під час судового розгляду прокурори довели, що передача ділянки під житлову забудову відбулася з порушенням вимог містобудівного законодавства та Генерального плану Херсона. Вказана територія належить до зеленої та санітарно-захисної зони, де житлова забудова заборонена.
Надалі земельна ділянка перейшла у власність іншої особи в порядку спадкування, однак залишалася вільною від забудови, що дозволило забезпечити її повернення громаді.
Наразі ця територія передбачена для розвитку меморіального комплексу «Бузковий гай» пам’яті захисників Херсона.
Повернення земельної ділянки у комунальну власність дасть можливість реалізувати проєкт благоустрою меморіального простору та забезпечити належне вшанування пам’яті захисників міста.
фото: Херсонська МВА



