У Херсонській області судитимуть окупаційну керівницю Новокиївки, яка агітувала місцевих чоловіків вступати до лав ворожої армії.
Прокурори Херсонської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно жительки регіону за фактом посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, добровільного зайняття посади у незаконних органах влади, здійснення інформаційної діяльності у співпраці з державою-агресором, виправдовування збройної агресії рф проти України (ч. 1 ст. 110, ч. 5, 6 ст. 111-1, ч. 1 ст. 436-2 КК України).
53-річна обвинувачена у жовтні 2023 року обійняла посаду «начальника Новокиевского территориального отдела Каланчакской военно-гражданской администрации Херсонской области».
На цій посаді жінка організовувала роботу незаконного органу влади, реалізовувала окупаційну політику у соціальній та освітній галузях. Проводила особисті прийоми громадян, у ході яких надавала консультації щодо переоформлення документації, прав власності, реєстрації місця проживання та виплат з урахуванням російського законодавства.
Жінка брала участь в інформаційних заходах, спрямованих на популяризацію незаконного керівництва регіону, реалізацію окупаційної соціальної та освітньої політики. Вона неодноразово надавала інтерв’ю проросійським медіа, де висловлювала підтримку рф, розповідала, як брала участь у проведенні референдуму – разом із чоловіком ходила по домівках місцевих жителів та агітувала «голосувати за приєднання до росії».
Крім того, обвинувачена розселяла російських військових до житла людей, які виїхали з окупації. Також агітувала місцеве населення підписувати контракт та долучатися до армії держави-агресора для подальшої участі у так званому «сво» на території України.
Наразі обвинувачена перебуває у розшуку, судитимуть її заочно.
фото: Херсонська обласна прокуратура



