За катування людей на Херсонщині засудили зрадника

Довічне ув’язнення з конфіскацією майна отримав зрадник, який катував цивільних на Херсонщині.

Слідкуйте за нами в Telegram та Instagram!

За публічного обвинувачення прокурорів Херсонської обласної прокуратури суд визнав винним 33-річного мешканця Донеччини у державній зраді, участі в незаконному збройному формуванні, жорстокому поводженні з цивільним населенням та інших порушеннях законів і звичаїв війни (ч. 2 ст. 111, ч. 2 ст. 260, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України).

Йому призначено максимальне покарання – довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Прокурори довели, що у 2022 році чоловік вступив до незаконного збройного формування «ДНР». Там він обійняв посаду стрільця 113-го стрілецького полку мобілізаційного резерву 1-го армійського корпусу рф.

Під час окупації Бериславського району засуджений брав участь у так званих «фільтраційних заходах» на блокпостах у напрямку від смт Велика Олександрівка до міста Берислав.

У березні 2022 року поблизу села Томарине він разом з іншими військовими держави-агресора зупинив цивільний автомобіль, у якому перебували троє чоловіків. Погрожуючи вогнепальною зброєю, їх затримали та доставили на територію насосної станції.

Там потерпілих незаконно ув’язнили в підземному бетонному колекторі на 3 доби.
Надалі засуджений разом з іншими військовими рф застосовував до цивільних фізичне насильство та психологічний тиск. Чоловіків били по голові та тулубу, погрожували вбивством, звинувачували у нібито причетності до диверсійно-розвідувальних груп, а також імітували розстріл, здійснюючи постріли над головою.

Один із потерпілих у суді розповів, що після побиття мав сильний біль, кровотечу та втрату орієнтації. Медичної допомоги йому не надали. Інший потерпілий повідомив, що їх утримували в колекторі площею близько 2×2 м – у холоді, без їжі, води та належних санітарних умов.

Також у суді встановлено, що військові рф відібрали у потерпілих мобільні телефони, ювелірні вироби та інші особисті речі. Крім того, вони незаконно заволоділи автомобілем, який належав родині одного з потерпілих.

Далі цивільних чоловіків із зав’язаними очима перевезли до захопленої будівлі в Новій Каховці. Там їх утримували ще три доби разом з іншими незаконно ув’язненими особами. Після допитів потерпілих звільнили.

«Це справа про насильство щодо беззбройних людей: незаконне ув’язнення, утримання в нелюдських умовах і побиття. Докази, досліджені в суді, підтвердили роль засудженого в цих злочинах. Їхній характер і тяжкість зумовили вирок – довічне позбавлення волі»
, – зазначив начальник управління протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, Херсонської обласної прокуратури Олексій Бутенко.

Вирок ухвалено за результатами спеціального судового провадження. Виконання покарання розпочнеться після фактичного затримання засудженого.

фото: Херсонська обласна прокуратура

Більше на нашій сторінці у Facebook та каналі в YouTube!

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху