На Херсонщині «міністр освіти» окупантів отримав 15 років

«Министр образования» Херсонщини, який використав школи для псевдореферендуму, отримав 15 років.

Слідкуйте за нами в Telegram та Instagram!

За публічного обвинувачення прокурорів Херсонської обласної прокуратури громадянина рф визнано винним у публічних закликах до зміни меж території України та виправдовуванні збройної агресії рф (ч. 1 ст. 110, ч. 3 ст. 436-2 КК України).

З урахуванням попереднього вироку – позбавлення волі строком на 12 років, від травня 2025 року, за колабораційну діяльність і виправдовування агресії рф (ч. 6 ст. 111-1, ч. 3 ст. 436-2 КК України), суд частково приєднав покарання та остаточно призначив 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Також його позбавлено права обіймати посади в органах влади та надання публічних послуг строком на 15 років.

Прокурори довели, що у вересні 2022 року обвинувачений, перебуваючи на тимчасово окупованій території Херсонщини, обіймав посаду «министра образования и науки Херсонской области» та був залучений до організації незаконного референдуму щодо приєднання регіону до рф.

Він проводив наради з підпорядкованими закладами освіти, де вимагав участі працівників у «голосуванні», а також забезпечив використання приміщень навчальних закладів як «виборчих дільниць» шляхом оголошення днів проведення псевдореферендуму вихідними.

Крім того, публічно закликав до участі у «референдумі» в присутності проросійських медіа, просуваючи наративи про «історичне возз’єднання» та необхідність «відновлення справедливості» у складі рф.

Вирок ухвалено заочно. Покарання відбуватиметься з моменту фактичного затримання.

фото: Херсонська обласна прокуратура

Більше на нашій сторінці у Facebook та каналі в YouTube!

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху