Мерія міста Таллінн вирішила присвятити частину парку Лембіту, що знаходиться у центрі столиці, поряд із будівлею Міністерства закордонних справ Естонії, Україні.
Цими днями Талліннський департамент міського планування закінчив збір пропозицій від українців і всіх городян Таллінна. Упродовж липня мерія збирала побажання щодо облаштування площі Свободи України і вже перейшла до їх розгляду та узагальнення. Паралельно відбувається ландшафтно-архітектурний конкурс, у ході якого незабаром буде визначено найкраще рішення з оформлення цього міського простору. Про це повідомляє видання Rus.Postimees.
«…Ми бажаємо, аби відновлення парку Лембіту та уславлення свободи України стали спільним творчим процесом. Саме в такому випадку ми можемо гарантувати, що створюване рішення буде і значущим для українських громад, і що в оновлюваного парку Лембіту з’являться нові можливості використання, важливі для його відвідувачів, – прокоментувала Rus.Postimees віце-мер Таллінна Мадле Ліппус.

Парк Лембіту з’явився після Другої світової війни, він розташований на площі 0,9 га. Тут росте близько двадцяти порід дерев, серед яких клени, липи, берези, каштани та дуби. У ХІХ столітті на місці парку був розташований житловий район з 18 дерев’яних будинків. Але в березні 1944 року, коли радянські війська наступали на окуповану нацистською Німеччиною Естонію, Таллінн зазнав руйнівного бомбардування, внаслідок чого було зруйновано кожну третю будівлю міста, причому 1500 будівель були знищені вщент. Не пощастило й історичним дерев’яним будинкам у вище згаданому районі. Вже після війни вони були повністю знесені, а деякі прилеглі квартали забудували великими кам’яними будинками. У центрі району, відповідно до плану забудови, у 1953 році був закладений громадський парк.

Назву Лембіту парк перейняв від однієї з чотирьох вулиць, що окреслюють його з усіх сторін. Лембіту – це естонський старійшина та вождь, який у ХІІІ столітті очолив боротьбу з Орденом хрестоносців. В Естонії він вшановується як народний герой. Тепер на території цього парку з унікальною історією з’явиться площа Свободи України. Для українців, які в Естонії є другою за чисельністю національною меншиною (понад 60 тисяч чоловік або 4,4 відсотки від загальної кількості населення), це буде дуже символічне місце, яке нагадуватиме їм про рідну країну.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!