В окупаційному «Народному фронті» заявили про підтримку «ініціативи назвати вулицю у Генічеську іменем загиблого журналіста» Олега Клокова. Пишуть: «Звернення надійшло від колишніх колег Олега з телеканалу «Москва-24», до нього приєднались і жителі Генічеська». Жодного з цих жителів не назвали і не показали.
Мало того, керівник окупаційної організації Алєксандр Фомін ще й запевнив, що прохання генічан було колективним, і лист з їх підписами він, мовляв, передав, в окупаційну раду депутатів на останній сесії. «Пам’ятаю, до мене звернулись спільні знайомі з каналу «Москва-24», що є журналіст і продюсер з великим досвідом роботи на «Першому каналі» і «Russia Today», який хоче працювати на новій території. І ось у жовтні 2022 року Олег Клоков приїхав, влаштувавшись на ТРК «Таврия». Працювати було непросто і небезпечно, але він приїхав за покликом серця», – розповів Фомін окупаційній «Комсомольской правде».
«20 жовтня 2022 року проводилась вимушена евакуація Херсона, – продовжила окупаційна агітка. – По військовим понтонам біля Антоновського мосту, у темний час доби, виїжджала на автомобілях з міста, де була загроза, і група з 12 представників ЗМІ. Саме у цей момент по понтонному мосту було нанесено прицільний удар ракетами «Himars». Від одного з уламків і загинув журналіст». Але у тому то і справа, що не загинув журналіст – була ліквідована законна військова ціль!
Як вже писав раніше NewDay ua, цитуючи повідомлення Управління стратегічних комунікацій ЗСУ, Клоков працював у російських спецслужбах. Випускник Московського військового університету, де, окрім основного «набору», вивчив ще і польську та арабську мови, у складі ГРУ воював у першій і другій війнах у Чечні. Потім його послуги знадобились на федеральних каналах. Там Клоков займався організацією процесів, але у кадрі не з’являвся. Яку саме вулицю планують назвати його іменем, окупанти не уточнюють. Зазначають, що нову. Але нових вони в окупованому місті не створюють.
Борис ВИНОГРАДОВ.