Про те, що «винний ярмарок» з розмахом провели у Генічеську», повідомила у своєму телеграм-каналі тамтешня окупаційна адміністрація. Проте розмаху ніякого не було – людей прийшло мало. Та й ілюзію відродження виробництва на окупованому лівобережжі створити не вдалось – серед небагатьох виробників вина не було жодного з Херсонщини.

Як не дивно, але першим про «повернення виноробства у нових регіонах РФ» заговорив російський топ-пропагандист, телеведучий, генеральний директор пропагандистського інформагентства «Россия сегодня» Дмітрій Кісєльов. «Вино, виноградарство і виноробство – це вже наступний крок, – сказав один з небагатьох улюбленців Путіна в інтерв’ю пропагандистським «Известиям». – Ми просто дивимось вперед і розуміємо, що це неминуче буде».

І вже за пару тижнів окупаційна «Комсомольская правда» написала: «Перший у сучасній історії винний ярмарок пройде у Генічеську на початку листопада. Свою продукцію представлять найкращі винороби регіону і Росії». Ярмарок відбувся минулої суботи, 2 листопада, напроти входу до парку культури і відпочинку ім. Т.Г. Шевченка. Продавців на ньому було мало, продавців винної продукції – ще менше. Серед краму переважали сири, мед, сувеніри. Людей за три години, доки проходив захід, прийшло зовсім мало. «На момент зйомки народ почав підтягуватись, але якщо б це був довоєнний час, то було б не протовпитись», – написали про це окупаційні «Новости Херсонщины». 

Винна продукція на ярмарку була представлена, в основному, від виноробів окупованого Криму. Але були вина і з Краснодарського краю. Ціни різні. Пляшка «Мускату» торгової марки «Масандра» коштувала 499, «Піно-грі» і «Бастардо» тієї ж марки – 788 і 932 рублі відповідно. «Аліготе» і «Шато руж» торгової марки «Інкерман» продавали по 400 рублів за пляшку. Окуповану Херсонщину представляв хіба що твердий сир з козиної ферми колаборантів Репілевських у Мар’янівці, середня ціна якого складала 1300 руб/кг. Представники ФСБ захід, скоріш за все, увагою оминули. Інакше б побачили чашки з написами українською «Арабатська стрілка» і «Азовське море», а також сільнички з курортами цього моря, серед яких – український Маріуполь. То місцеві підприємці намагались продати залишки довоєнної сувенірної продукції.

Насамкінець повернемось до Кісєльова. Чому ж саме його так хвилює можливість відродження виноградарства на окупованій Херсонщині? Справа у тім, що топ-пропагандист є співвласником виноробного господарства Cock t`est belle в окупованому Криму, очолює Спілку виноградарів і виноробів Росії і, скоріш за все, вже приглянув місце для заняття виноробством на окупованому лівобережжі Херсонщини.

Борис ВИНОГРАДОВ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!