У суботу, 16 листопада, в окупованому Криму проводжали у російську армію новобранців. Крім жителів півострову, на плацу вишикувалось і поповнення з окупованих територій Херсонської і Запорізької областей. «Для Херсонщини це особливий момент, так як вперше наші призовники приєднались до російських товаришів, щоб разом служити і захищати Батьківщину», – написав у соцмережі «губернатор» Сальдо, який з разом з колегами Аксьоновим і Балицьким прощався з майбутнім «гарматним м’ясом».
«Хлопці, які зараз призиваються в армію, сприймають це з інтересом, – прокоментував колаборант подію пропагандистам. – Ніякого примусу ніде немає. Навпаки, є бажання стати міцніше, краще, сильніше». Насправді ж лише про примус і йдеться, адже на окупованому лівобережжі чоловікам не можна влаштуватись на роботу, якщо вони не стоять на обліку в окупаційному військкоматі. А вже коли туди стануть, то обіцянками і погрозами, але в окупаційне військо принаймні частину з них відправлять.
Тим часом на окупованій Херсонщині вже готують тих, хто скоро піде тією ж дорогою. Наприклад, встановлюють майданчики для здачі «норм ГПО» («Готовий до праці і оборони»). Такі майданчики вже є у Генічеському, Новотроїцькому та інших «муніципальних округах». А недавно з’явився і перший у Голопристанському. Коментуючи його відкриття у Залізному Порту, начальник окупаційного відділу молодіжної політики, культури і спорту «муніципального округу» Володимир Сорока, сказав пропагандистам окупаційного телеканалу «Таврия»: «Найближчим часом очікується залучення спеціалістів з приймання нормативів ГПО і масова здача нормативів ГПО всім округом».
А в окупаційних школах провели «Всеросійський день призовника». «Це важлива подія, яка дозволяє молоді усвідомити значимість військової служби і свою роль у захисті Вітчизни», – прокоментувала марширування старшокласників окупаційної Новоолександрівської школи окупаційна адміністрація Нижньосірогозького «муніципального округу». Крім марширування, вони також вчились віддавати честь і розв’язували завдання з вигаданої історії Росії. «Учасники розвивали комунікативні навички і творчий підхід, – написала окупаційна адміністрація, – що буде корисним не лише в армії, але і в подальшому житті». Але навряд чи після того, коли вони потраплять у російську армію, у них буде подальше життя.
Богдан СТРАЖАК.