Міністерство освіти і Федеральна служба з нагляду у сфері освіти і науки РФ повідомили про підготовку проекту спільного наказу, який продовжує особливості проходження так званої державної підсумкової атестації для випускників «нових регіонів».
Випускники одинадцятих класів окупаційних шкіл Херсонської, Запорізької, Донецької і Луганської областей наприкінці навчального року зможуть отримати атестат з результатами проміжної атестації або здати так званий державний випускний екзамен з російської мови і математики. На свій розсуд вони також зможуть здати так званий єдиний державний екзамен і використати його результат при вступі до російського вузу.
«Ми ставимо завдання у найближчих три роки довести стандарти освіти нових суб’єктів РФ до загальноросійських», – заявив в ефірі федерального телеканалу «Россия-24» міністр освіти РФ Сєргєй Кравцов. І це при тому, що ці стандарти критикують навіть у самій Росії. Навіть депутати. Наприклад, голова комітету Держдуми з праці, соціальної політики і справ ветеранів Ярослав Нілов закликав відмовитись від «єдиного державного екзамену» на користь інтегральної оцінки знань. «ЄДЕ», за його словами, «вбив комплексний підхід, вбив можливість багатогранної оцінки знань, можливості мислити». Хоча, мабуть, саме цього і прагнули ті, хто його у російських школах вводив.
Нілов закликав до введення нової сучасної формули оцінки, «яка дозволить тим, хто готовий вчитись, продовжити навчання. Хто дійсно тягнеться до знань, той і повинен цим займатись. А не випадковий громадянин – зміг набрати потрібну кількість балів, не в змозі вчитись, займаючи чиєсь місце».
Невже росіяни отупіли настільки, що це вже хвилює їхніх законотворців? А, може, то депутат такими «справедливими» заявами вже почав майбутню передвиборчу кампанію? Мабуть, все ж друге.
Богдан СТРАЖАК.