«Заступник голови уряду Сергій Черевко представив мені нового міністра охорони здоров’я нашої області Єлєну Борчанінову, – написав у своєму телеграм-каналі окупаційний губернатор Володимир Сальдо. – Раніше Єлєна Лєонідовна була першим заступником міністра, і після залишення посту Артишем Михайловичем Сатом доручив їй очолити це найважливіше міністерство».
Сальдо також написав, що «впевнений, що міністерство знаходиться у надійних руках». Від зрадника батьківщини, військового злочинця і патологічного брехуна такі слова звучать недвозначно. Але питання у іншому: як можна доручити комусь керувати «міністерством» і лише після цього доручення з ним знайомитись?! Відповіддю може бути лише те, що «губернатор» попри «важність», яку собі приписує, сам кадрових рішень не приймає.
«Єлєна Борчанінова до переїзду у Херсон була директором Центру забезпечення діяльності Мінохорони здоров’я Комі. Після працювала на посаді першого заступника міністра охорони здоров’я Запорізької області», – повідомило окупаційне міністерство. Звісно, що вона переїхала з Мелітополя у Генічеськ, а не у Херсон, але у окупантів завжди було погано з географією. От і Борчанінова заплуталась настільки, що зі свого Сиктивкара аж на південь України заїхала. За 2,6 тис. км, між іншим.
Судячи з декларації зразка 2017 року, коли Борчанінова працювала директором «Центру забезпечення діяльності Міністерства охорони здоров’я Республіки Комі», жила вона скромніше за колег. Мала квартиру площею 61,7 кв. м і 1 790 610 руб. 48 коп. річної зарплати. Раніше, у 2011 році росіянка працювала в.о. начальника управління охорони здоров’я Сиктивкара. Саме тоді, за словами головного лікаря Ежвінської лікарні Рамазана Абакарова, якого цитувало тамтешнє інформагентство «БНК», на ремонт її були виділені з центру «дуже серйозні вливання». Однак Борчанінова, яка контролювала ремонт, вважала інакше. У результаті «10 мільйонів рублів закрили лише першочергові потреби – приблизно десяту частину від потрібного. При цьому близько мільйона рублів вдалось зекономити».
Економила окупантка і у 2022 році, коли приїхала працювати в окупований Мелітополь. Саме тоді тамтешні лікарі перестали отримувати зарплату. Навряд чи у Генічеську «надійні руки» Борчанінової займатимуться чимось іншим.
Богдан СТРАЖАК.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *