Хаби та мобільні бригади  допомоги родинам з дітьми  продовжили  власну діяльність в січні 2025 року на волонтерських засадах.  Хаби були  організовані громадською організацією «Успішна жінка»   у партнерстві з ЮНІСЕФ в грудні 2023 року. Навіть після  закінчення першого річного етапу проекту та тимчасового припинення фінансування, фахівці хабів вирішили не залишати дітей без новорічних святкових  канікул, цікавих ігрових/розвиваючих заходів, розваг  та подарунків. Співчуття та бажання допомагати родинам з дітьми формують здатність цінувати кожну секунду життя в прифронтових громадах, використовувати всі  можливості для  забезпечення щасливого дитинства попри важкі воєнні часи.    

Декілька слів про волонтерство

Про волонтерський рух в Україні протягом останніх 10-ти років з захопленням говорять у багатьох країнах світу, називаючи його унікальним, об’єднуючим суспільство, який потужно активізував громадян, готових взяти на себе вирішення найбільш нагальних і болючих проблем держави. Волонтер діє за покликом душі, з почуття потреби реалізувати свою громадянську позицію, Волонтерство перетворюється на  рушійну  силу реформування країни, на інвестицію в майбутнє, здатне на перетворення світу на кращий та організовану підтримку тих, хто цього потребує.

Активності  хабів в святкові та навчальні дні січня 2025 року

Чорнобаївський  сільський хаб у січні працював в звичайному режимі, до постійних відвідувачів додалися нові. Фахівчині хабу працювали в групах та на індивідуальних заняттях – це  психологиня, кейс-менеджерка, адміністраторка та логопед. Основна увага у січні місяці приділялася психологічному та ментальному здоров’ю як дітей, так і їхніх батьків. Команда Чорнобаївського хабу розробляє нові творчі плани з інноваційними підходами до занять з дітьми в 2025 році.

Надеждівський  сільський хаб, тимчасово релокований в Херсон,  в січні працював три дні на тиждень, і додатково в неділю фахівці  започаткували нову традицію – жіночий день для зустрічей з мамами дітей, а також дівчатками – підлітками,  де вони разом  можуть не лише поділитися досвідом та отримати консультації, але також і позайматися йогою.  

Лиманецький сільський хаб   в січні працював дуже активно, «все заради дітей». У школярів почалися зимові канікули і кількість дітей – відвідувачів хабу   з різних сіл Дар’ївської громади збільшилась майже до 80 дітей щоденно.  Одночасно цьому хабу дуже повезло, бо саме в січні до них почали приїжджати багато різних волонтерських бригад  (наприклад, ГО «Поруч», ГО «Істок»,  ГО «Родина понад усе!»)  і привозити різноманітні подарунки – смаколики для дітей, святкові вистави, дискотеки, розвиваючі креативні ігри,  групи аніматорів,  з якими діти гралися з великою радістю.   Мобільна бригада хабу також розвозила подарунки дітям з різних сел, які не змогли самі добратися до стаціонарного хабу. Окрім  партнерської  волонтерської допомоги, саме в січні   місцева Дар’івська сільська  влада підтримала хаб  власними  новорічними подарунками для дітей. Кейс менеджери  хабу продовжили  свою активну діяльність по виявленню нагальних потреб дітей та підготовки майбутніх кейсів допомоги, психолог та логопед активізували свої заняття  з дітьми як в стаціонарному хабі, так і на виїздах.

Мобільна бригада Білозерської громади працювала в січні  в різних селах,  займаючись з дітьми та готуючи матеріали для майбутніх кейсів покращення умов життя дітей.  Один день в тиждень  мобільна бригада  обрала для сімейного спілкування, коли збираються разом з фахівцями  діти і батьки, щоб обговорити свої життєві питання.  Мобільна бригада зберігає традиції роботи з  родинами дітьми по всій  громаді.  

Мобільна бригада Херсонської громади  в січні працювали з дітьми через активні обстріли в стаціонарному хабі, реалізуючи різні святкові  заходи.

Мобільна бригада Чорнобаївської громади продовжила працювати в січні по повній програмі, усвідомлюючи, що їхня допомога родинам із дітьми потрібна як ніколи. Бригада охоплює всі населені пункти Чорнобаївської громади, забезпечуючи підтримку там, де її найбільше потребують. У кожному селі діє пункт незламності — місце, де люди знаходять не лише допомогу, а й душевний спокій. Під час зустрічей з фахівцями мобільної бригади  панує атмосфера взаєморозуміння та підтримки. Одним із найпопулярніших занять з дітьми під час візитів мобільної бригади  стали заняття з  мандало-терапії – це  унікальне поєднання творчості й психотерапії: створюючи мандали, діти та дорослі знаходять шлях до себе, позбавляються стресу й відчувають гармонію. Творчі майстер-класи, ігри та інтерактивні заняття дарують дітям радість, допомагають розвивати навички, фантазію та віру у власні сили.  Фахівці мобільної бригади надихають інших і дуже радіють і самі, коли бачать  вдячні посмішки дітей і дорослих. «Діти вчать нас щирості й вмінню радіти навіть дрібницям, а ми, своєю чергою, показуємо їм, що в житті завжди є місце добру.  Навіть у складні часи ми віримо, що зміни на краще можливі, якщо діяти разом. Наша Чорнобаївська мобільна бригада залишається надійною опорою для громади, допомагаючи кожному, хто цього потребує. Січень 2025 року став місяцем єдності, віри й турботи. Ми впевнені, що попереду нас чекають нові досягнення, а наша спільна праця й надалі даруватиме людям надію та світло», – поділилася адміністраторка мобільної Чорнобаївської бригади Любов.

Херсонський хаб  “Текстильників”  у січні ми працював за скороченою програмою, але всі активності для  дітей збереглися у повному обсязі, а також було підсилено заохочення дітей і  батьків до арт- терапії, групових сесій з мінної просвіти. Сесії з психологом завдяки новій фахівчині наповнились новими креативними методами роботи та професійної допомоги. Новацією в роботі хабу стали групові заняття з гімнастики для дітей молодшого та середнього віку з тренером з гімнастики спортивної Херсонської міської дитячо-юнацької спортивної школи. Наразі проводяться перемовини з  керівництвом палацу дитячої та юнацької творчості про проведення  в просторі хабу  навчання гри на музичних інструментах.  Так само, як і  в попередні місяці роботи, до дітей в хаб  приходять добрі друзі з Херсонської міської бібліотеки (філія № 5), керівник зразкового художнього колективу гуртка “Фентезі” Херсонського центру позашкільної роботи. Це надзвичайно ефективне співробітництво збагачує активності хабу додатковими  можливостями для дітей: це   інтелектуальні ігри, уроки з бісероплетіння, вишивати різними техніками. Незважаючи на складну безпекову ситуацію в Херсоні, безпечний простір продовжує працювати для дітей та батьків, які залишилися у місті, створюбючи для них  радісну та творчу атмосферу,  яка вирує  в хабі.   Працівники хабу у складі  кейс- менеджерки, адміністраторки та психологи ні продовжують надавати свої послуги  та душевну допомогу родинам з дітьми, що живуть в прифронтовому місті.  

Херсонський хаб «Перший Таврійський» працював у звичному режимі, проводились заходи для дітей та дорослих: це підготовка до школи, розвиваючи заняття, рухливі ігри, заняття з танців, декоративно-прикладне мистецтво.  До хабу в січні завітали  гості з Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки з книжковою презентацією,    мобільна бригада з благодійного фонду «Вітри змін» привезла аніматора з розважальною програмою для дітей.  Унікальний захід «Кава з поліцейськими»  зібрав батьків, родини яких приводять дітей до хабу, на інформаційну просвітницьку зустріч з  представниками херсонської поліції.

Херсонський хаб «Другий Таврійський»  в січні працював тричі на тиждень, але  додав до цих занять ще і особливі зустрічі по суботах, коли  діти-підлітки  могли пограти в настільні ігри, а психолог проводив  з ними заняття з усвідомлення та управління своїми емоціями. Фахівці з Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки в січні  проводили цікаві  книжні конкурси для дітей. Особливо активно на канікулах діти займалися арт-терапією, а саме навчалися  плести  браслети з патріотичною символікою.  

Таким чином, всі хаби та мобільні бригади допомоги родинкам з дітьми залишились в новому році в своєму повному складі, фахівці зацікавили в співпраці різних партнерів, відпрацювали місяць на волонтерських засадах, розробили  плани  інноваційних  форм діяльності на 2025 рік.  

Галина БАХМАТОВА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *