Повернувшись з Каланчака до республіки Комі, пропагандист андрєй фєтісов, якого рашисти призначили редактором «газети» «Каланчакский вестник», взявся розповідати землякам про свій довгий (близько 2650 км!) і незаконний шлях до окупованого регіону.
«С Сыктывкара до Москвы – на самолёте, с Москвы до Симферополя – на поезде, а потом с Симферополя до Армянска – на автобусе, и с Армянска, там контрольно-пропускной пункт на границе стоит, меня встретили после перехода границы в машине и довезли до места, где я располагался», – розповів порушник закону жителям міст Сиктивкар і Мікунь, серед яких були юнкори зі студії «Том Войтир» (на мові народу комі – «Молодий народ») і об’єднання «Об’єктив» палацу творчості молоді Сиктивкара. Зрештою, саме завдяки юнкорам, які поділились відео зустрічей у соцмережах, ми знаємо їх подробиці.
Діти, з яких, залишається сподіватись, пропагандисти все ж не виростуть, ставили фєтісову найрізноманітніші питання. Навіть безглузді. Наприклад, як потрапити на територію Херсонської області звичайному туристу. Спитали і чому пропагандист обрав для поїздки саме Каланчак. Той відповів, що має там родичів, тож цікавився життям громади, яку вперто називає районом, у Телеграмі. Потім, буцімто, списався з представником «военно-гражданской администрации».
«Предлагали даже работу в школе на двух должностях, но тем не менее я отказался, потому что считаю, что всё-таки мой дом – Республика Коми и работать нужно здесь. Помогать новому региону России пока могу удалённо и с помощью подготовки материалов для газеты «Каланчакский вестник», – розповів випускаючий редактор агітки.
Ця «газета», нагадаємо, друкується у Сиктивкарі. Перший її номер вийшов 4 лютого цього року. Після друку агітку таким самим шляхом, як і фєтісова, доставляють в окупований Каланчак.
Богдан СТРАЖАК.