Вже 50 викрадених окупантами творів мистецтва з Херсонського художнього музею ідентифіковано по світлинах, зроблених у сімферопольському Центральному музеї Тавриди. Зоарема, це “Лісова пісня” Владлена Ваганова (1968 р., папір, ліногравюра).
Творчість херсонського графіка та живописця була різножанровою та багатогранною: станкова графіка та живопис (в тому числі і монументальний), портретний і побутовий жанри, пейзажі та натюрморти… Митець чудово володів різними графічними техніками. Особливістю ж графічних робіт Ваганова мистецтвознавці називають розкриття духовного багатства людини засобами відшліфованої пластичністі форми. Для музейників ця робота цінна й тим, що дружина художника, Надія Ваганова, стояла біля витоків створення Херсонського художнього музею, довгі роки була його головним зберігачем, а після смерті чоловіка передала в дар закладу більше ста графічних і живописних творів митця. Ліногравюра «Лісова пісня» – серед них.
“Сподіваємось, що ця світлина, яку колаборанти зробили 1 квітня 2023 року під час підписання так званого «договору» про зберігання в окупованому Криму викрадених творів мистецтва, ще розкриє нам інші таємниці. Але маємо зауважити, що вона вдруге підтвердила незаконне перебування в Центральному музеї Тавриди «Сказання про північний похід Дарія» з поліптиху «Сказання» – твору ще одного херсонського художника, Фелікса Кідера (спочатку роботу зафіксували в кримському музеї на початку листопада 2022-го, одразу після пограбування Херсонського художнього)”, – йдеться в повідомленні музею.
Робота над ідентифікацією викрадених творів триває, херсонські мистецтвознавці уточнюють перелік робіт, які стовідсотково зберігаються в музеї окупованого Криму.