Кожен з жителів Херсонщини, хто спокусився на обіцяний окупантами «житловий сертифікат», мав би отримати на росії житло. Оскільки нового там нічого не будується, житло «евакуйованим» мали надати звичайні росіяни, а в обов’язки держави входило компенсувати власнику його вартість. Але на практиці все вийшло, як завжди.

Відразу декілька петербурзьких сайтів написали про те, що жителі Ленінградської області, які вирішили продати своє житло за цією державною програмою, залишились без житла і грошей. Зокрема, сайт 24news переповідає історію Алли М., яка у 2018 році ледве назбирала грошей на купівлю 20-метрової квартири-студії у Всеволжську – місті у Ленінградській області. 3 травня 2023 року жінка уклала угоду з мешканкою (хочеться сподіватись, що колишньою) Херсона Олександрою К. З 3 260 000 рублів вартості квартири «житловий сертифікат» мав би покрити 2 930 000. За 10 днів у реєстрі з’явився запис про зміну власника. Так працює програма: спочатку змінюється власник – потім колишньому приходять кошти. Мали б приходити. Однак досі ця немаленька сума колишній власниці не прийшла. Чиновники відповідають, що гроші «застрягли» десь між відомствами.

Нині Алла М. знімає житло, бо у колишній квартирі не залишилось нічого з її речей. Новій власниці ключі вона теж не віддає. Каже, і не віддасть, поки не надійде компенсація від уряду рф. Якщо це не станеться найближчим часом, готова розривати угоду.У схожій ситуації, пише 24news, опинились власники, як мінімум, 166 квартир у Ленінградській області. Квартири продано – грошей нема. Якщо у масштабах країни, то таких громадян – декілька тисяч. Обдурені власники житла навіть канал у Телеграм створили з назвою «Херсонский сертификат», у якому вже більше 2850 підписників не лише з Ленінградської, а й Тульської області, Краснодарського і Алтайського країв, інших регіонів росії та Криму. Вони діляться інформацією, хто скільки разом з житлом втратив грошей. Суми – значні.

Борис ВИНОГРАДОВ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *