Лобань – цінна промислова риба, але ж не настільки цінна, аби правити за її кілограм півтисячі. Нехай і поганих російських рублів – все одно багато. А саме стільки коштував представник родини кефалевих в окупованому Генічеську ще кілька днів тому. Нині ціна з 500 опустилась до 400 рублів, а дрібні особини продають за 300 (але не нижче) рублів.

Лобань, як і сингіль (журалка) з бичком і піленгасом, є кулінарним символом міста на березі Азовського моря. Нині саме почався його сезон (незважаючи на війну і окупацію, природа живе своїм життям), тож ті рибалки, човни яких не забрали рашисти, отримують у них дозвіл і виходять у море та Сиваш.

На рибних рядах Центрального ринку вже є й журалка, але дрібна (тобто, зовсім нежирна) і по 200 руб/кг. За кілограм піленгаса продавці просять від 150 до 350 рублів. Бичок-піщаник також недешевий – 300 руб/кг. Дрібненький, що його генічани називають котячим, бо беруть на корм тваринам, коштує вдвічі дешевше.

Само собою, недешева у Генічеську і привозна риба: хамса – 220, оселедець – 330, оселедець-івасі – 350, скумбрія – 500 руб/кг.

Якщо захочеться замінити дорогу рибу м’ясом, то зекономити також не вийде. Кілограм свинини у м’ясному павільйоні Центрального ринку коштує 350 (на кістці) і 400 (м’якуш) рублів, сала – 150 (тоненьке) і 350 рублів, яловичини – 450 (з кісточкою) і 550 (м’якуш).  

Тож, не дивно, що дозволити собі купити м’яса чи риби у Генічеську можуть переважно колаборанти, яким окупанти за зраду платять поки що щедро.

Борис ВИНОГРАДОВ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *