У червні 2022 року окупаційна влада перереєструвала Комунальне некомерційне підприємство «Обласний територіальний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Херсонської обласної ради за стандартами РФ. Незаконно створену медичну установу очолив посадовець, який обіймав керівну посаду й до повномасштабного нападу Росії на Україну. Він вирішив покликати на роботу й свою колишню 57-річну заступницю. Жінка погодилася на пропозицію та приступила до виконання своїх службових обов’язків у так званому «государствєнном бюджєтном учрєждєніі здравоохранєнія хєрсонской області «областной тєрріторіальний центр екстрєнной мєдіцінской помощі і мєдіцини катастроф».
Після призначення фігурантка почала отримувати заробітну плату у російських рублях. Під час проведення слідчо-розшукових заходів правоохоронці встановили, що у її повноваження входили керування та організація роботи відділу автоматизованих систем управління та зв’язку, відділу екстреної медичної катастрофи та медицини катастроф, а також центральної оперативної диспетчерської. Окрім цього, слідчі поліції та оперативники СБУ встановили, що, перебуваючи на своїй посаді, зловмисниця ще подала свою кандидатуру на призначення її головним позаштатним спеціалістом так званого «міністерства охорони здоров’я херсонської області». Окупаційна влада погодила подану заяву та у другій половині вересня 2022 року затвердила своє рішення відповідним наказом. За даними слідства, у другій половині жовтня 2022 року за вказівкою так званого «виконуючого обов’язки міністра охорони здоров’я Херсонської області» фігурантка надала вказівку кільком водіям і фельдшерам «швидкої допомоги» вивезти 11 малолітніх дітей з так званого «гбуз «хєрсонскій областной дом рєбєнка»» на територію ТОТ АР Крим. Також напередодні деокупації Херсона фігурантка разом зі своїм безпосереднім керівником організували та забезпечили незаконне переміщення на тимчасово окуповане лівобережжя 24 спецавтомобілі «швидкої допомоги», які належать КНП «ОТЦЕМД та МК» Херсонської обласної ради.
Правоохоронці з’ясували, що зловмисниця деякий час після деокупації перебувала в обласному центрі, а потім виїхала до Львова, де зареєструвалася як переселенка. Її місцеперебування було встановлено. Слідчі обласного главку поліції за погодженням із обласною прокуратурою повідомили жінці про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111-2 «Пособництво державі-агресору» Кримінального кодексу України. Суд підтримав клопотання слідчого та обрав підозрюваній на час досудового розслідування запобіжний захід – тримання під вартою.
Наразі досудове розслідування завершене, обвинувальний акт скеровано до суду. Фігурантці загрожує до 12 років позбавлення волі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!