Досудове розслідування злочинної діяльності 70-річного «медпрацівника» здійснюється відділом розслідування злочинів, учинених в умовах збройного конфлікту. На початку липня 2022 року фігурант з ідейних проросійських поглядів добровільно погодився обійняти керівну посаду в створеному окупантами так званому “комунальному закладі «Херсонський психоневрологічний будинок-інтернат”. Після призначення “тимчасово виконувач обов’язків директора” в актовій залі зібрав працівників медустанови. На зборах псевдокерівник повідомив присутнім, що український легітимний інтернат ліквідовано, а на його базі створена установа, яка працюватиме за російськими стандартами. Також «т.в.о. директора» провів агітаційний виступ на підтримку російської влади, закликав працівників продовжувати працювати в незаконно створеній медустанові та пообіцяв високий рівень заробітної плати в російських рублях. Після перереєстрації закладу за стандартами РФ псевдокерівник налагодив його повноцінне функціонування відповіно до вимог окупаційної адміністрації. Також у вересні 2022 року під час проведення незаконного референдуму фігурант забезпечив безперешкодний доступ до установи представників незаконно створеної місцевої влади і військовослужбовців РФ задля проведення голосування серед підопічних щодо входження Херсонської області до складу рф.
Крім цього поліцейські встановили, що наприкінці жовтня 2022 року псевдокерівник згідно з наказом окупаційної влади щодо евакуації цивільного населення на лівобережжя Херсонщини надав вказівку підлеглим працівникам із загальної кількості хворих жінок здійснити відбір пацієнток, які можуть самостійно пересуватися і обслуговувати себе. Таким чином було відібрано 54 жінки. Після чого їх на двох автобусах у супроводі військових РФ було примусово переміщено до ідентичного «медзакладу», розташованого на території окупованого Криму. Перед визволенням Херсона фігурант також виїхав на тимчасово окуповане лівобережжя.
Слідчі інкримінували псевдокерівнику «медзакладу» вчинення умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво) та окупаційній адміністрації держави–агресора, (ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України) та порушення законів та звичаїв війни, що передбачені міжнародними договорами, вчинені за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 ККУ). Наразі за погодженням із обласною прокуратурою фігуранту заочно повідомлено про підозру. Йому світить до 12 років тюрми.