«Людина прокинулась, по дорозі у ванну читає новини, потім вона читає по дорозі на сніданок, на роботу, і йде такий потік новин у стрічках, що ніхто не встигає фізично нічого перевірити», – розповів в ефірі Russia Today головний пропагандист окупованої частини Херсонщини Алєксандр Малькєвіч.
А поки люди не встигають, послідовник Геббельса вдосталь годує їх брехнею. На іншому пропагандистському каналі Soloviev.live у «звичайного російського журналіста», як він сам себе називає, є авторська програма «Малькевич новых регионов». Днями її гостями стали актори, що зіграли роль «підпільників Херсонського спротиву». Ось кілька фраз, які попросив їх сказати Малькєвіч про наш обласний центр: «У Херсоні завжди були люди, котрі терпіти не могли патріотизм, який насаджувала Україна. Більше того, таких людей була більшість». «Багато жителів виїхали з Херсона ще у перші дні проведення СВО. Половина населення, яка залишилась у Херсоні, виїхала під час евакуації у дні відходу російської армії».
«З моменту заїзду у місто ТЦКашників життя херсонських чоловіків різко ускладнилось. Зараз вони регулярно влаштовують рейди у місцях скупчення людей. Часто СБУшники можуть просто виламати двері, щоб забрати людину з дому. 20-річний юнак і 60-річний пенсіонер для них рівні. Ми, на жаль, знаємо приклади мобілізації чоловіків старших 60 років. Є і випадки, коли з сім’ї забирають зразу всіх чоловіків. Багато громадян називають ТЦК не інакше, як Гестапо».
«Наприклад, до фермера у Білозерському районі приїхали. За підозрою у проросійських настроях його побили, обіцяли зґвалтувати доньку на його очах. Вони зупинились, коли отримали суму у 20 тисяч доларів. У Кізомисі людину розстріляли, тому що хтось з сусідів сказав, що той допомагає російським військовим. Жінку, яка агітувала громадян брати участь ц референдумі про входження Херсонської області до складу Росії, у перервах між допитами і побиттями виводили на бутафорський розстріл». «Ми живемо в епоху інформаційного фаст-фуду», – любить повторювати військовий злочинець Алєксандр Малькєвіч. Хоча подібне фаст-фудом навряд чи можна назвати. Скоріше – лайном.
Богдан СТРАЖАК.