Від святкування до святкування людей на пропагандистських заходах окупантів стає менше і менше. Це, мабуть, тому, що вони відмовились наймати масовку за гроші, і тепер діють примусом. Хоча, звісно, є і безмізкі або безсовісні громадяни, які приходять на свята самі. 

30 вересня окупанти відзначали «дєнь воссоєдінєнія» окупованих частин  Херсонської і Запорізької областей, а також «ДНР» і «ЛНР» з Росією. Основні святкування цього разу пройшли в окупаційних навчальних закладах. В окупованій Григорівці Чаплинського «муніципального округу», наприклад, вчителі-колаборанти змусили школярів пройти «патріотичним маршем» з назвою «Герої Новоросії». У якості «героїв» вшановували ліквідованих окупантів, чиї фотографії діти змушені були пронести від школи до Обеліску слави на братській могилі учасників колишньої війни – як не парадоксально, але якраз тих, хто з окупантами воював. 

«Ці люди стали символами нашої єдності і готовності йти до кінця за свій народ і свою батьківщину», – сказав про російських окупантів голова окупаційного «Народного фронту» Олександр Фомін. «Прозвучало багато правильних і хороших слів, – написали про це окупаційні «Новости Херсонщины», – багато щирих побажань регіону і його жителям – жити і розвивати рідну Херсонщину та ніколи не схиляти голову перед викликами світового зла». 

У Красному Скадовського «муніципального округу» окупанти, які якраз і є світовим злом, змусили читати школярів недолугі вірші про «фашистську нечисть» і Херсон, який Росія «ніколи не віддасть», хоча він вже давно не у неї. Читання «патріотичної поезії» відбулось також біля Обеліску слави. В Улянівському дитсадку того ж «округу» вірші про Росію дітям читали вихователі. Після цього малюкам роздали, аби сфотографувати, однакові «патріотичні» малюнки. Хоча пропагандисти нахабно брешуть, що діти зробили їх самі. Якщо так, то хіба що на ксероксі.

У Новокиївській школі Каланчацького «муніципального округу» «патріотизм і громадянську ідентичність» у дітей колаборанти виховували, змусивши малювати їх стінгазету до свого свята.   

У «столиці» ж окупованого краю святкували переважно дорослі. Декілька десятків містян зібралось подивитись виступ генічеських артистів, які перейшли на службу до окупантів, у парку імені Т.Г. Шевченка. Після того школярі пограли там у «війнушку». А на центральній площі Генічеська перед спорудою РДА і райради розвернули стрічки російського триколора. Довжина полотна, запевнили пропагандисти, складала 55 метрів, але людей, що його тримали, було значно менше.

Борис ВИНОГРАДОВ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!