«Звісно, зараз заповіднику трішки важкувато жити, тому що, знаєте, такий переломний момент: і там вже не те, і тут ще не Росія, – розповіла пропагандистам окупаційного ресурсу «Украина.ру» фейкова начальниця відділу еколого-просвітницької роботи окупаційного заповідника «Асканія-Нова» Світлана Весела. – У недостатній мірі фінансування поки налагоджене, затримки заробітної плати виникають. Але будемо сподіватись, будемо сподіватись. І не такі важкі часи переживала Асканія-Нова».
Про те, що наприкінці року її колеги чекали від окупантів зарплат аж 4 місяці, колаборантка не сказала. Зате розповіла, як їй було важко у 2022 році: «Особливо коли було дуже голосно тут, і лунали вибухи, і пролітали… Таке враження, немов, ми жили тут на аеродромі». А ще зізналась: «Заповідник «Асканія-Нова» після початку військової операції 13 місяців знаходився ще у відомстві України до березня 2023 року. З громадських фондів нам надходили гроші, на які ми купували корми і навіть після березня ми ще деякий час тримались на тих кормах, які були заготовлені».
Окупанти, які взялись «господарювати» у заповіднику, проблему «вирішили» швидко – вивезли більшість тварин в окупований Крим. А тих, які їм не потрібні, колаборанти годують, чим доведеться. І в окупаційних соцмережах дякують навіть тим, хто привозить у зоопарк дві капустини. Як це сталось днями з непроханими гостями з так званого регіону-шефа – Рязанської області. Окупантам все ж довелось визнати, що «ключовою проблемою» є «дефіцит корму для тварин». Про це повідомив окупаційний телеграм-канал «Таврия».
Ненависний «русскій мір» мучить не лише людей, а і тварин. Скільки останніх не доживуть до першої весняної трави, страшно і думати.
Богдан СТРАЖАК.