«Сьогодні, у день пам’яті захисників Сталінграда на території всієї Херсонської області проводиться акція «Випадковий вальс», – розповів 2 лютого роспропагандистам «заступник голови Херсонської обласної думи» Павєл Тропкін. – На території регіону вона проводиться вже другий рік, і з кожним роком охоплення тих, хто бере у ній участь, збільшується». Збрехав, принаймні, двічі.
По-перше, всією територією області окупанти, як ми знаємо, не володіють. По-друге, їхня акція цьогоріч була дуже малолюдною. В окупаційній Щасливцівській школі Генічеського «муніципального округу» танцювало 8 пар «кадетів». В окупаційному культурно-дозвільному центрі Великолепетиського «муніципального округу» вальсували шестеро дорослих і троє дітей. У селі Новодмитрівка Друга Іванівського «муніципального округу» танцюристів було так мало, що довелось долучатись російським військовим (окупанти танцювали з балаклавами на обличчях). В окупаційній Добропільській школі Голопристанського «муніципального округу» три пари школярів танцювали під мокрим снігом. Крім них, були ще вальсуючі у Каховському і «Альошкінському» «муніципальних округах». Також небагато. Всіх разом не те, що 4600 чоловік, як заявила окупаційна організація «Єдиної Росії», не набралось – навіть сотні не було!
А найцинічнішим вальсування стало у Генічеську, де колаборанти, серед яких «голова муніципального округу» Юлія Семякіна та «депутат обласної думи» Енвер Абдураїмов, витанцьовували на братській могилі у парку імені Т.Г. Шевченка.
Те, що танцюють на похованні воїнів Червоної Армії, які загинули під час визволення Генічеська від німецьких фашистів у 1943 році, їх послідовники не знати не могли. Про це відомо не лише генічанам від бабусь і дідусів, а й написано у довідниках і енциклопедіях (у тому числі, і у «Вікіпедії»). На плиті постаменту також можна прочитати прізвища 46 похованих там червоноармійців.
Вшановувати воїнів Другої світової, тупцюючи по їх могилах – на таке здатні лише російські окупанти!
Борис ВИНОГРАДОВ.