16 квітня Генічеськ, багатостраждальне місто біля адмінмежі з Кримом, відзначатиме свій другий Великдень в окупації. З цієї нагоди окупанти вирішили привітати генічан білбордами з зображенням церков Різдва Пресвятої Богородиці у Генічеську і Георгія Побідоносця у Генічеській Гірці. «Нет Родины дороже! Храни её, Боже!» – написали рашисти і прикріпили у верхньому кутку зображення свого двоголового хижого птаха.
Пасок у продажу ще нема – ні на центральному ринку, ні у магазинах. Минулого року на Великдень в захоплене рашистами місто святкову випічку також не привозили. А ще вперше за багато останніх років паски не випікав Генічеський хлібозавод. Тому у родинах їх пекли самі. Працівникам згаданого хлібозаводу у цьому плані пощастило: на роботі можна було взяти на прокат форми для випічки. Як нам стало відомо, цього року на підприємстві паски також не випікатимуть. Чи даватимуть форми додому, поки не відомо. Скоріш за все, можна буде купити великодню випічку, яку привезуть з сусіднього Криму. Принаймні, хліб звідти кілька останніх місяців возять.
Поки ж господині і господарі готуються пекти самі. Вже зрозуміло, що і паски, і інші великодні атрибути вийдуть недешевими. Так, кілограмова пачка пшеничного борошна у супермаркетах міста коштує нині 50 рублів.
Кілограм цукру у магазині можна купити за 62-63 рублі (на ринку – 65), родзинок – 250-350 (у залежності від кольору і розміру). Десяток яєць коштує 80-90 рублів.
Знайти пресовані дріжджі у магазинах – ще та проблема. Зате сухі є всюди. Пакетик «Воронежских» продають за 50 рублів, «Pakmaya» – 65.
Паперова форма для невеликої паски коштує 15 рублів.
Набір наклейок для великодніх яєць вартує 10 рублів.
Маленький (7 г) пакетик посипки для паски коштує так само.
Незважаючи на відсутність одних продуктів і дорожнечу інших, генічани все ж готуються до найважливішого християнського свята. І дуже сподіваються, що вже наступний Великдень вони святкуватимуть у мирній Україні-переможниці.
Борис ВИНОГРАДОВ.