До поліції звернувся 34-річний харків’янин. Чоловік розповів, що знайшов оголошення і хотів придбати автівку в Херсоні. Під час переписки з продавцем той зажадав завдаток у сумі 33 тисяч гривень. Заявник перерахував гроші й чекав на дзвінок від продавця. Натомість оголошення з сайту зникло, а продавець перестав відповідати на дзвінки й повідомлення.
Від шахраїв постраждала і 60-річна жителька Херсона. Жінка отримала повідомлення нібито від подруги з проханням терміново позичити гроші. Не перевіривши інформацію, заявниця перерахувала 30 тисяч гривень. Згодом вона дізналася, що акаунт подруги «зламали» аферисти, а від її імені розсилали друзям та знайомим повідомлення з проханням позичити гроші.
Жителька Бериславського району намагалася оформити грошову допомогу. Для цього жінка перейшла за невідомим посиланням, яке знайшла у соцмережі. Ввела дані банківської картки, після чого з її рахунку зникло майже 25 тисяч гривень.
За усіма фактами поліція відкрила провадження за ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України.
“Шановні громадяни! Будьте обачними та обережними! Не переходьте за сумнівними посиланнями, не розголошуйте нікому дані своїх банківських карток: пін-код, СVV-код, термін дії карти, паролі з смс-повідомлень. Якщо отримуєте повідомлення від друзів чи родичів із проханням позичити гроші, ні в якому разі не перераховуйте одразу кошти, а самі перетелефонуйте людині та дізнайтеся, чи дійсно потрібна допомога. Ні в якому разі не робіть передоплату за товари. Користуйтеся лише післяплатою.
Якщо ви все ж таки потрапили на гачок шахраїв – не гайте часу та одразу звертайтесь до поліції”, – йдеться в повідомленні поліції.