«За даними Мінсільгоспу Херсонської області через відсутність централізованого поливу після руйнування Каховської ГЕС і надзвичайно малої кількості весняних опадів врожай 2024 року буде меншим, ніж у 2023 році: овочевих культур – на 30 %, озимої пшениці – на 25 %», – цитує «губернатора» Володимира Сальдо окупаційне «Херсонское агентство новостей».
Валовий врожай, зазначив колаборант, зменшиться також через квітневі заморозки і обстріли, які брехун традиційно приписує «українським формуванням». Загалом, втрати можуть сягнути до 50 %.
Тим часом в окупованому Іванівському «муніципальному окрузі» аграрії не сподіваються зібрати навіть половину від минулорічних показників. «В Іванівському районі землероби переживають відсутність дощів, – розповіли на окупаційному телеканалі «Таврия». – Такими темпами врожай можна просто не зібрати». Віктор Анастасьєв, який обробляє більше 1000 га землі, розповів пропагандистам, що сіяв кукурудзу, спираючись на обіцяну за прогнозом погоди зливу, але її не було. А на його полях з пшеницею земля нині настільки суха, що на ній почали з’являтись тріщини. І вони, розповів аграрій, з кожним днем стають більшими, розриваючи кореневу систему, що призводить до загибелі рослин на посівах.
«Справа у тім, що восени також не було дощів, – нагадали пропагандисти. – Терміни посіву довелось відсунути. Як наслідок, все, що сіяли увійшло у зиму не у дуже доброму стані». Весняна посуха і неможливість полити рослини через підрив окупантами Каховської ГЕС ще більше знесили сільгоспкультури.
На врожай сподіваються лише ті фермери, які встигли пробурити свердловини. Тому, хто не встиг, зробити це буде майже неможливо, адже 26 квітня цього року окупаційний уряд затвердив порядок видачі дозволів на ці роботи. Тепер самого бажання аграріїв недостатньо. Вони мають подати заяву в окупаційне міністерство природних ресурсів, екології та рибальства Херсонської області, а до неї додати цілий стос документів. Враховуючи рівень корупції і бюрократизму на окупованих територіях, неважко здогадатись, що такі дозволи видаватимуться дуже довго. Якщо видаватимуться взагалі.
Борис ВИНОГРАДОВ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!