«Замечательным и знаменательным днём» назвав скадовський гауляйтер сергій швайко те, що «гражданин 1919 года рождения изъявил желание стать гражданином Российской Федерации».
![](https://newdayua.net/wp-content/uploads/2023/02/зображення_viber_2023-02-11_17-20-34-106.jpg)
«Сам пришёл, сел, сфотографировался, расписался», – радіє швайко на відео окупаційної адміністрації, хоча далі показують кадри, як він та лазурненський гауляйтер олександр дудка тягнуть дідуся до паспортного столу, який окупанти відкрили у Скадовську, потім водять його рукою, аби отримати підпис.
![](https://newdayua.net/wp-content/uploads/2023/02/зображення_viber_2023-02-11_17-20-34-299.jpg)
Уродженець села Богородицьке Курської області Павло Васильович Данілов побачив світ 23 грудня 1919 року, тобто зараз йому 103 роки. Дідусь напівсліпий, проте молодість пам’ятає. Розповідає, що з 1939 по 1947 служив на Чорноморському флоті у Севастополі і Одесі, воював з фашистами на Тендрівській косі.
![](https://newdayua.net/wp-content/uploads/2023/02/зображення_viber_2023-02-11_17-20-35-722.jpg)
Зараз ветеран проживає у Лазурному. Судячи з відео, майже нічого не бачить.
![](https://newdayua.net/wp-content/uploads/2023/02/зображення_viber_2023-02-11_17-20-34-189.jpg)
З бажаючими ж стати громадянами росії не примусово на окупованій частині Херсонщини нині проблематично. До Залізного Порту, наприклад, як повідомляє Генштаб ЗСУ, окупанти перемістили свій паспортний стіл з Голої Пристані. А оскільки бажаючих отримати «мітку диявола» у вигляді громадянства рф малувато, потенційним кандидатам обіцяють грошову винагороду.
Богдан СТРАЖАК.