На тимчасово окупованій частині Херсонщини рашисти винищують усе живе довкола себе, наче якась пошесть. Увесь цивілізований світ облетіла, зокрема, обурлива звістка про те, що окупанти заради розваги подекуди розстрілюють «червонокнижних» журавлів, чий сезонний шлях міграції з давніх-давен пролягає через степи Таврії. Любителі природи побоюються: окупанти можуть винищити залишки популяції рідкісних пернатих, і це буде непоправною втратою для прийдешніх поколінь. Однак фахівці зазначають, що це загарбникам все ж не під силу.

– За відсутності організованого полювання журавлі та інші перелітні птахи не скупчуються в одному місці, а розосереджуються по різних водоймах на маршруті міграції. Тож загарбники здатні завдати їм лише часткової шкоди, – переконаний екс-директор заповідника Асканія-Нова на Херсонщині (зараз в евакуації) Віктор Гавриленко.

Втім, не менше ніж доля журавлів, світ турбує і стан унікальної колекції тварин самого заповідника Асканія-Нова. Адже в однойменному селищі рашисти господарюють, наче в себе вдома, і облаштовують поруч свої лінії оборони. А по ним прилітає від ЗСУ. Однак достеменно не відомо, чи зачепило власне заповідник та що зараз відбувається з близько тисячею екзотичних копитних на ділянці цілинного степу. Його співробітники, котрі вибралися на вільні землі, не мають елементарної можливості вийти на контакт з колегами в Асканії-Нової – зв’язок там заблоковано окупантами. Вочевидь, для цього ті задіяли свої системи радіоелектронної боротьби.

Та невідомість дуже лякає, адже жорстокість і агресивність російських окупантів до всього живого може нести непередбачувані наслідки для рідкісних тварин і птахів. Бо голодний дикун навряд зупиниться перед спокусою зжерти дичину чи бізона з огляду на унікальність виду.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!